photo

مشاوره و فروشگاه مجازی در زمینه ی ورزش و آموزش استفاده از لوازم ورزشی http://www.phelps.blogfa.com

حلقه مفقوده داروین پیدا شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

حلقه مفقود داروین پیدا شد!!!!!!!!

 ممکن است این خبر چندان در حوزه کاری R.D.L نباشد، اما اهمیت این موضوع چنان زیاد است که امروز حتی گوگل لوگوی خود را به این مناسب تغییر داد و عبارت Missing Link found! در صدر اخبار علمی قرار گرفته است.

 

گروهی از دانشمندان برای دو سال به طور محرمانه در حال انجام تحقیقات و بررسی هایی بودند که نتیجه آن دیروز دنیا را شگفت زده کرد. مدت زمان زیادی است که محققان و دانشمندان به دنبال یافتن این موجود در جستجو بوده اند و آن را در چرخه تکامل، حلقه مفقوده بین انسان و میمون می دانسته اند و حتی به افتخار چارلز داروین آن را Darwinius masillae نامیده بودند.


ای
ن موجود ظاهری مانند لمور دارد، اما انگشتان آن بسیار شبیه انگشتان انسان هستند و در عوض ناخن هایی مانند پنجه جانوران دارد. دانشمندان این فسیل را جام مقدس تکامل انسانی نامیده اند. آنها می گویند پاهای عقبی این جانور گربه-جثه شاهدی برای تایید تغییرات تکاملی نخستین یان است که به آنها اجازه داده بر روی دو پا بایستند و این کشف سرانجام می تواند تئوری تکامل داروین را ثابت نماید. 
ویدئوی مربوطه در You Tube

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه سی و یکم اردیبهشت 1388ساعت 17:26  توسط   | 

تا حالا ساعت به این عجیبی دیده بودین ؟؟؟؟طراحان سوئدی "Humans since 1982" اخیراً ساعت جالبی ابداع نموده اند که در نوع خود بی نظیر است. این ساعت دیجیتال با نام The Clock Clock by humans since 1982 از 24 عدد ساعت آنالوگ (عقربه دار) تشکیل شده است که در هر لحظه با قرار گرفتن منظم عقربه ها در حالتهای مختلف زمان را به شکل اعداد دیجیتالی به نمایش در می آوردند.
نمونه اول این ساعت منحصر به فرد از ماه ژوئن تا اواسط آگوست 2009 در موزه
Rhösska
در شهر گوتبورگ در معرض دید علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه سی و یکم اردیبهشت 1388ساعت 17:23  توسط   | 

فتوکاتور های طنز روز

+ نوشته شده در  پنجشنبه سی و یکم اردیبهشت 1388ساعت 10:44  توسط   | 

عكسهاي عجيب از لحظه ي شكار حيوانات

۲۴  عکس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه سی و یکم اردیبهشت 1388ساعت 10:36  توسط   | 

مقايسه كالري انواع خوردني ها به صورت حبه قند

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام اردیبهشت 1388ساعت 10:33  توسط   | 

ناهماهنگي يا همان وصله ناجور

۲۱ عکس............:))
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام اردیبهشت 1388ساعت 10:28  توسط   | 

تپل ترین های دنیا

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم اردیبهشت 1388ساعت 21:37  توسط   | 

آخرين نفس هاي زاينده رود

 

جام جم آنلاين:رودخانه زاينده رود به دليل موقعيت استراتژيك خود، شاهرگ حيات و منشأ سرسبزي اصفهان در دوران مختلف بوده اما متاسفانه در حال حاضر به دليل نبود آب در بستر خود، آخرين نفس‌هايش را مي‌كشد. اين رودخانه كه با توجه به پيشروي كوير در اصفهان نقشي اساسي و انكارناپذير در جلوگيري از خشكسالي اين شهر دارد هم اكنون، دچار وضعيتي اسفبار شده است و در صورتي كه احياء و آب در آن جاري نشود اصفهان به شهري كويري مبدل مي‌شود.امسال كاهش بارندگي و كمبود آب در اصفهان برخشكي زاينده رود دامن زده و متاسفانه بارندگي قطعي فروردين و اوايل ارديبهشت ماه امسال كه بسياري از مسوولان و مردم نيز به آن دلخوش كردند نتوانست اين رود را زنده و احياء كند.

۱۰ َعکس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم اردیبهشت 1388ساعت 21:31  توسط   | 

دیدنی های روز

۲۴ َََعکس


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم اردیبهشت 1388ساعت 21:20  توسط   | 

ماجرای خواندنی مرگ و دفن حضرت یوسف (ع)

 

در سریال یوسف پیامبر كه چند هفته پیش به پایان رسید همه دیدیم كه یعقوب نبی بالاخره به وصال خود رسید و پسرش یوسف را ملاقات كرد.

ماجرا در همین جا پایان یافت و ما دیگر متوجه نشدیم كه آخر و عاقبت كار به كجا كشید.داستان جالب و خواندنی و واقعی مرگ و دفن حضر ت یوسف (آخر و عاقبت یوزارسیف) را از منابع معتبر برای شما استخراج نمو ده ایم و به صورت خلاصه و مفید در اینجا بیان كرد ه ایم :

حضرت یوسف ـ علیه السلام ـ به قدری محبوبیت اجتماعی پیدا كرده و عزّت فوق العاده‎ای نزد مردم مصر داشت كه پس از فوتش بر سر محل به خاك سپاریش نزاع شد. هر طایفه‎ای می‎خواست جنازه یوسف در محل آنها دفن شود، تا قبر او مایه بركت در زندگی‎شان باشد.

بالاخره رأی بر این شد كه جنازه یوسف را در رود نیل دفن كنند، زیرا آب رود كه از روی قبر رد می‎شد مورد استفاده همه قرار می‎گرفت و با این ترتیب همه مردم به فیض و بركت وجود پاك حضرت یوسف ـ علیه السلام ـ می‎رسیدند.

حضرت یوسف ـ علیه السلام ـ را در میان رود نیل دفن كردند تا زمانی كه حضرت موسی ـ علیه السلام ـ می‎خواست با بنی اسرائیل از مصر خارج شود.

در این هنگام جنازه را از قبر درآورده و به سوی فلسطین آورده و دفن كردند، تا به وصیت حضرت یوسف ـ علیه السلام ـ عمل شده باشد.

 

آرامگاه منتسب به حضرت یوسفجالب توجه این كه: مدتی ماه (بر اثر ابرهای متراكم) بر بنی اسرائیل طلوع نكرد (هرگاه می‎خواستند از مصر به طرف شام بروند احتیاج به نور ماه داشتند و گرنه راه را گم می‎كردند)

به حضرت موسی ـ علیه السلام ـ وحی شد كه استخوانهای یوسف را از قبر بیرون آورد (تا وصیت او انجام گیرد) در این صورت، ماه را بر شما طالع خواهم كرد.


موسی ـ علیه السلام ـ پرسید كه چه كسی از جایگاه قبر یوسف آگاه است؟ گفتند: پیرزنی آگاهی دارد. موسی ـ علیه السلام ـ دستور داد كه آن پیرزن را كه از پیری، فرتوت و نابینا شده بود، نزدش آوردند.

حضرت موسی ـ علیه السلام ـ به او فرمود: «آیا قبر یوسف را می‎شناسی؟» پیرزن عرض كرد: آری. حضرت موسی ـ علیه السلام ـ فرمود: ما را به آن اطّلاع بده.

او گفت: اطلاع نمی‎دهم مگر آن كه چهار حاجتم را بر آوری: اول: این كه پاهایم را درست كنی. دوم: اینكه از پیری برگردم و جوان شوم. سوم: آن كه چشمم را بینا كنی . چهارم: آن كه مرا با خود به بهشت ببری.

این مطلب بر موسی ـ علیه السلام ـ بزرگ و سنگین آمد. از طرف خدا به موسی ـ علیه السلام ـ وحی شد، حوائج او را برآور. حوائج پیر زن برآورده شد.

آن گاه او مكان قبر یوسف ـ علیه السلام ـ را نشان داد. موسی ـ علیه السلام ـ در میان رود نیل جنازه یوسف ـ علیه السلام ـ را كه در میان تابوتی از مرمر بود بیرون آورد و به سوی شام برد. آن گاه ماه طلوع كرد.

از این رو، اهل كتاب، ‌مرده‎های خود را به شام حمل كرده و در آن جا دفن می‎كنند.

جنازه یوسف ـ علیه السلام ـ را (بنابر مشهور) كنار قبر پدران خود دفن كردند.

اینك در شش فرسخی بیت المقدس، مكانی به نام قدس خلیل معروف است كه قبر یوسف ـ علیه السلام ـ در آن جا است.

حُسن عمل و نیكوكاری این نتایج را دارد كه خداوند پس از حدود چهار صد سال با این ترتیبی كه خاطر نشان شد، طوری حوادث را ردیف كرد، تا وصیت حضرت یوسف ـ علیه السلام ـ به دست پیامبر بزرگ و اولوا العزمی چون حضرت موسی ـ علیه السلام ـ انجام شود، و به بركت معرّفی قبر یوسف ـ علیه السلام ـ به پیر زنی آن قدر لطف و عنایت گردد

آری، یوسف ـ علیه السلام ـ بر اثر پرهیزكاری و خدا ترسی، آن چنان مقام ارجمندی در پیشگاه خدا پیدا كرد كه در روایت آمده: هنگامی كه پیامبر اسلام ـ صلّی الله علیه و آله ـ در شب معراج، به آسمان سوم رسید، یوسف ـ علیه السلام ـ را در آن جا به گونه‎ای دید كه: «كانَ فَضْلُ حُسْنِهِ عَلی سایرِ الْخَلْقِ كَفَضْلِ الْقَمَرِ لَیلَهِ الْبَدْرِ عَلی سایرِ النُّجُومِ؛ زیبائیش نسبت به سایر مخلوقات، همانند زیبایی ماه در شب چهارده نسبت به ستارگان بود.»

در بعضی از روایات نقل شده كه پیامبر اسلام ـ صلّی الله علیه و آله ـ در سفری در بیابان به چادر نشینی برخورد، چادر نشین حضرت را شناخت، بسیار پذیرایی كرد. هنگام خداحافظی، رسول اكرم ـ صلّی الله علیه و آله ـ به او فرمود: هرگاه از ما چیزی بخواهی از خدا می‎خواهیم كه به تو عنایت كند؛

او در جواب گفت: از خدا بخواه شتری به من بدهد كه موقع حركت، اثاثیه خود را بر آن بگذارم و چند گوسفند به من عطا كند كه در این صحرا آنها را بچرانم، و از شیرشان استفاده كنم.

حضرت آنها را از خدا تقاضا نمود. خداوند هم تقاضای حضرت را برآورد. در این هنگام رسول خدا ـ صلّی الله علیه و آله ـ به اصحاب خود رو كرد و فرمود: ای كاش این مرد نظر و همتش بلند بود و مثل عجوزه بنی اسرائیل، خیر دنیا و آخرت را از ما می‎خواست تا آن را از خدا می‎خواستم، و خدا به او می‎داد،

اصحاب تقاضای بیان قصه عجوزه بنی اسرائیل را نمودند. حضرت داستان عجوزه را به طور مشروح برای اصحاب شرح دادند. در این روایت است كه آن عجوزه سه حاجت خواست و برآورده شد: 1. جوان شود 2. همسر موسی گردد 3. در بهشت هم همسر موسی باشد

(به نقل از حیاه الحیوان دمیری).

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم اردیبهشت 1388ساعت 12:8  توسط   | 

فستيوال فيلم كن با حضور ایرانی ها

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم اردیبهشت 1388ساعت 12:6  توسط   | 

عکس هایی از مراسم عروسی ابی

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم اردیبهشت 1388ساعت 11:56  توسط   | 

اوج هنر و خلاقیت با كاغذ

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم اردیبهشت 1388ساعت 11:52  توسط   | 

مدل لباس مجلسی 2009

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم اردیبهشت 1388ساعت 11:39  توسط   | 

مصطفی زمانی

مصطفی زمانی بر سر مزار مرحوم خسرو شکیبایی و

عکس هایی از فیلم ال با حضور مصطفی زمانی‌


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم اردیبهشت 1388ساعت 11:27  توسط   | 

عکس های طنز و خنده دار وطنی

+ نوشته شده در  شنبه بیست و ششم اردیبهشت 1388ساعت 11:21  توسط   | 

پیر زنی در چین بچه ای سنگی به دنیا آورد

 

پیر زنی در چین بچه ای سنگی به دنیا آورد

 

 

این پیرزن 92 ساله که قریب به ۶۰ سال پیش باردار بوده است دچار سقط جنین می شود. وی که آن زمان توانایی پرداخت هزینه ی درمان را نداشته است از خارج کردن جنین مرده منصرف می شود . لذا جسد سالها در رحم این زن باقی می ماند و پس از مدتی لایه ای آهکی دور جنین را احاطه می کند و تبدیل به یک توده ی سنگی می شود.به تازگی پزشکان با عمل جراحی جنین سنگی را از شکم این زن خارج کرده اند.


پزشکان بر این باورند که ﮐﯿﺴﻪ آﻣﻨﯿﻮﻧﯽ جنین با جذب آهک لایه ای محافظ به دور جسد ایجاد کرده که مانع عفونی شدن آن در بدن مادر شده است. بنابراین وجود این توده ی آهکی مشکلی برای زندگی طبیعی این زن بوجود نیاورده و وی سالها آن را با خود حمل کرده است.


این پدیده بسیار نادر بوده و در کل تاریخ علم پزشکی فقط 290 مورد همانند آن دیده شده است.

هفت تیر

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم اردیبهشت 1388ساعت 12:35  توسط   | 

بزرگترین حکاکی بر صخره ها

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم اردیبهشت 1388ساعت 12:4  توسط   | 

رکسانا صابری آزاد شد

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و چهارم اردیبهشت 1388ساعت 11:56  توسط   | 

مدل کیف زنانه 2009

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و دوم اردیبهشت 1388ساعت 20:13  توسط   | 

عکس های عاشقانه رومانتیک عروس دامادها (2)

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و دوم اردیبهشت 1388ساعت 20:9  توسط   | 

برخورد یک شهاب سنگ به زمین

به زودی در اثر برخورد یک شهاب سنگ به زمین میلیون ها نفر کشته می شوند

 

دانشمندان ناسا نگران برخورد شهاب سنگی به طول 300 متر به زمین هستند. برخورد این شهاب سنگ به زمین تاثیراتی همچون یک زلزله 8 ریشتری خواهد داشت که اثر تخریبی آن 65 هزار برابر بمب اتمی خواهد بود که در سال 1945 در شهر هیروشیما منفجر شد.

به گزارش هفت تیر دانشمندان تخمین زده اند که این جرم آسمانی که ” آپوفیس ” نام دارد در سال 2029 از فاصله 30 هزار کیلومتری رد شده و به زمین برخورد نخواهد کرد .

اما نگرانی دانشمندان این است که این شهاب سنگ پس از اینکه به سمت خورشید حرکت کند ،در اثر نیروی مغناطیسی این ستاره تغییر مسیر داده و مجددا به سمت زمین خواهد آمد . تخمین دانشمندان این است که آپوفیس در سال 2036 و پس از تغییر جهت احتمالا به نقطه نامعلومی از زمین برخورد خواهد کرد .

اگر این جرم آسمانی به منطقه ای اقیانوسی از زمین برخورد کند احتمال یک ” سونامی ” بسیار شدید می رود و در صورتی که به نقطه ای از زمین برخورد کند تاثیراتی همچون یک زلزله 8 ریشتری خواهد داشت که اثر تخریبی آن 65 هزار برابر بمب اتمی خواهد بود که در سال 1945 در شهر هیروشیما منفجر شد .در این صورت در شعاع 300 کیلومتری هیچ موجود جانداری باقی نخواهد ماند .
 


دانشمندان سرعت حرکت این شهاب سنگ در صورت برخورد با زمین را 50 کیلومتر در ثانیه تخمین زده اند . نگرانی دیگر آنها از برخورد آپوفیس به زمین ،تاثیرات جوی و زیست محیطی پس از این برخورد خواهد بود . ممکن است در اثر شدت این برخورد تغییراتی در جو زمین همچون غبار شدید به وجود آید که نور رسانی خورشید را با اختلال مواجه کند.

125 میلیون سال قبل برخورد یک شهاب سنگ عظیم به زمین علاوه بر اینکه نسل جاندارانی همچون دایناسورها را منقرض کرد باعث ایجاد یک عصر یخبندان چند صد هزار ساله شد که اکثر موجودات زمین را منقرض ساخت.

اگر مسیر حرکت این شهاب سنگ به خوبی قابل پیش بینی و اندازه گیری باشد امید دانشمندان این است که بتوانند با شلیک موشک هایی مسیر آن را عوض کرده و مانع برخورد آن با زمین شوند . اما نگرانی اصلی این است که پس از عبور این شهاب سنگ ازفاصله 30 هزار کیلومتری زمین در سال 2029 ، مسیربازگشت مجدد آن به زمین در سال 2036 کمتر قابل پیش بینی است.

نگرانی دیگر دانشمندان در سال های اخیر از فاصله گرفتن ماه از زمین است . قمر ماه هر ساله حدود 4 سانتی متر از زمین دورتر می شود و این دوری سبب می شود که از سرعت حرکت وضعی زمین (حرکت زمین به دور خودش ) کاسته شود . نگرانی دانشمندان این است که هر چه سرعت حرکت زمین به دور خودش کمتر شود نیمکره ای بیشتر در معرض نور خورشید خواهد بود و نیمکره ای کمتر و این با گرم تر بودن نیمکره ای از زمین و سردتر شدن نیمکره ای دیگر ،اکو سیستم طبیعی زمین را به هم خواهد زد.

این نگرانی ها جدای از نگرانی هایی است که در اثر افزایش تصاعدی گازهای گلخانه ای و گرمایش زمین ، این کره خاکی قابل حیات را در معرض تهدید قرار داده است. دمای زمین به نسبت 100 سال پیش بیش از 4 در جه گرم تر شده است و تخمین شده می شود که اگر اقداماتی جدی در کاهش تولید گازهای کربنیک صورت نپذیرد تا پایان قرن حاضر پدیده های طبیعی همچون قطب ها و تمامی جانداران ساکن در آنها در معرض تهدید جدی خواهند بود .

 7 تیر

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و دوم اردیبهشت 1388ساعت 20:0  توسط   | 

مراسم ختم پیمان ابدی با حضور هنرمندان

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و دوم اردیبهشت 1388ساعت 19:55  توسط   | 

فتوکاتورهای نامزدها

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و دوم اردیبهشت 1388ساعت 19:45  توسط   | 

تصاویر مردم سنگ شده شهر پمپی ایتالیا

 

حادثه آنقدر ناگهانی روی داد که همه چیز در شهر به همان حالت که در اثنای زندگی روزمره بود دست نخورده ماند و امروز دقیقا به همان گونه که دو هزار سال پیش بودند باقی است. گویی زمان منجمد شده است.

همان طور که خدا می گوید در سنت الهی تغییر وجود ندارد «مشرکان با نهایت تأكید به خدا سوگند خوردند كه اگر پیامبرى انذاركننده به سراغشان آید، هدایت یافته‏ترین امّتها خواهند بود امّا چون پیامبرى براى آنان آمد، جز فرار و فاصله‏گرفتن از (حق) چیزى بر آنها نیفزود اینها همه بخاطر استكبار در زمین و نیرنگهاى بدشان بود امّا این نیرنگها تنها دامان صاحبانش را مى‏گیرد آیا آنها چیزى جز سنّت پیشینیان و (عذابهاى دردناك آنان) را انتظار دارند؟! هرگز براى سنّت خدا تبدیل نخواهى یافت، و هرگز براى سنّت الهى تغییرى نمى‏یابى»(سوره فاطر 42-43)

البته هیچ تغییری در سنت و قانون الهی پیدا نخواهد شد. هر کس در مقابل این سنت بایستد و عصیان کند مشمول همین قانون خواهد شد. شهر پمپی که نمایشی از انحطاط و سقوط اخلاقی امپراطوری روم بود به سر انجامی همانند قوم لوط دچار گردید.

 این شهر نیز به وسیله انفجارهای آتشفشانی کوه «وزوو» نابود شد آتشفشان وزوو سمبل کشور ایتالیا و قبل از آن نشانه شهر ناپل است . کوه آتشفشانی وزوو اگرچه طی دو هزار سال گذشته آرام بوده است اما نام آن را کوه اخطار گذارده اند. چنین نامی به دلیل فجایع و حوادثی بوده است که در تاریخ از این کوه به ثبت رسیده است. فاجعه ای که برای «سدوم و عمورا» روی داد شباهت زیادی به حوادث تخریب گر شهر پمپی داشته است. در سمت راست وزوو شهر ناپل و سمت شرق آن شهر پمپی قرار دارد. مذاب وخاکستر ناشی از فوران آتشفشانی که دو هزار سال پیش روی داد حیات را از این شهر برچید. حادثه آنقدر ناگهانی روی داد که همه چیز در شهر به همان حالت که در اثنای زندگی روزمره بود دست نخورده ماند و امروز دقیقا به همان گونه که دو هزار سال پیش بودند باقی است. گویی زمان منجمد شده است.

اینکه شهر پمپی از صفحه زمین با چنین  بلایی محو شد ، بی هدف و اتفاقی نبوده است. اسناد تاریخی نشان می دهد که این مرکز هرزگی و فساد به آنچنان فحشایی محشور بود که حتی فاحشه خانه ها هم چنین شهرتی نداشته اند. مردان به شکل کاملا عریان بر در فاحشه خانه ها می ایستادند. بر اساس سنتی که ریشه اش اعتقادات میتراپرستی بوده است اندام انسان ومقاربتهای جنسی نبایستی پوشیده باشند بلکه باید کاملا آشکارا به نمایش درآیند.

شهر پمپی در روز ۱۹ اوت سال ۷۹ میلادی در پی فعالیت آتشفشانی کوه وزوو که ۲۸ ساعت ادامه داشت به زیر ۶ متر کوهی از مواد مذاب و خاکستر آتشفشانی رفت. از ۲۰هزار نفر جمعیت پمپی دو هزار نفر ناپدید شدند و مابقی آرام آرام مذاب و به تلی از مجسمه های سنگی تبدیل شدند.

مذاب کوه وزوو به آنی تمامی شهر را از نقشه منطقه جاروب کرد. جالب ترین جنبه این حادثه آن است که هیچ کس نتوانسته است در مقابل فوران آتشفشان وحشتناک وزوو بگریزد. یک خانواده در حال صرف غذا در یک لحظه تبدیل به سنگ شده اند. زوجهای بسیاری پیدا شدند که در حین انجام عمل مقاربت تبدیل به سنگ شده بودند. از همه جالبتر آن است که این زوجها هر دو از یک جنس و یا زوجهایی از دختران و پسران کم سن وسال بوده اند. صورت برخی از اجساد انسانهای سنگ شده که از داخل زمین کشف شده اند همچنان سالم و صحیح باقی مانده است صورت آنها حالت گیج و منگ دارد.

مجهول ترین جنبه این حادثه در اینجاست که چگونه هزاران انسان بی آنکه چیزی بشنوند و یا ببینند منتظر می مانند تا مرگ آنها را دریابد. این بعد حادثه نشان می دهد که نابودی و محو شهر پمپی دقیقا مشابه همان حوادث ویرانگری است که در قرآن به آنها اشاره شده، زیرا قرآن زمانی که این حوادث را  بازگو می کند به «نابودی ناگهانی» اشاره دارد. به عنوان مثال در سوره (یس) چنین توصیفی است : همه سکنه شهر به یک لحظه هلاک شدند. این وضعیت در آیه 29این سوره چنین می آید : « (بلكه) فقط یك صیحه آسمانى بود، ناگهان همگى خاموش شدند!» ؛ آیه 31 سوره قمر وقتی تخریب و نابودی قوم ثمود را بازگو می کند مجدادا به نابودی آنی اشاره می کند «ما فقط یك صیحه [صاعقه عظیم‏] بر آنها فرستادیم و بدنبال آن همگى بصورت گیاه خشكى درآمدند»

مرگ مردم پمپی در یک لحظه رخ داد، همان گونه که در آیات بالا نقل شد. فاجعه هرچه بود،همه چیز به همان حالت اولیه و بدون تغییر باقیمانده است. در سال ۱۹۹۱نیمی از این شهر از زیر خاکستر بیرون کشیده شد ولی هنوز هم دو پنجم این شهر سوخته در زیر زمین است. هر ساله جمعیت زیادی از موزه طبیعی پمپی دیدن می کنند و این شهر به یکی از جاذبه های گردشگری ایتالیا تبدیل شده است اما متاسفانه جایی از دیده عبرت در این نگاه ها یافت نمی شود.نواحی ناپل که فساد و هرزگی در آن شیوع دارد از مراکز ونواحی بی بند وباری شهر پمپی دست کمی ندارد. جزیره کاپری پایگاهی برای همجنس بازی و برهنگی گرایی است و در صنعت توریسم به بهشت همجنس بازی شهرت دارد. نه تنها در کاپری و ایتالیا بلکه تقریبا در تمامی دنیا چنین انحطاط اخلاقی وجود دارد و مردم هم هیچ توجه و اصراری به پند گیری از تجربیات تلخ مردم گذشته ندارند. در سوره سجده درباره همین مردم می فرماید : «و اگر اینان روی بگردانند به آنها بگو شما را از صاعقه عاد و ثمود بیم می دهم.

منبع : کتاب اقوام هلاک شده نوشته هارون یحیی و ترجمه مژگان دستوری(انتشارات کیهان) با اضافات

 ۱۵ عکس


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم اردیبهشت 1388ساعت 18:38  توسط   | 

مدل لباس عروس 2009

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم اردیبهشت 1388ساعت 18:29  توسط   | 

Ax haye Asheghane Romantik Az Ezdevaj

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم اردیبهشت 1388ساعت 18:23  توسط   | 

دیدنی های روز

+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم اردیبهشت 1388ساعت 11:5  توسط   | 

دختری با اراده ی آهنین

+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم اردیبهشت 1388ساعت 10:49  توسط   | 

جدیدترین چهره های ریاست جمهوری

+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم اردیبهشت 1388ساعت 10:46  توسط   | 

جدیدترین چهره های ریاست جمهوری

+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم اردیبهشت 1388ساعت 10:46  توسط   | 

پیمان ابدی، بدل‌کار متخصص سینمای ایران درگذشت

متاسفم که این خبر را ما باید به شما بدهیم؛
ساعاتی قبل پیمان ابدی، بدل‌کار متخصص سینمای ایران از دنیا رفت
 
The image “http://www.ksabz.net/uploads/khabar1/A0242402.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.
۲۰ عکس

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه هجدهم اردیبهشت 1388ساعت 9:40  توسط   | 

جوان یاسوجی به عشق«بانو سوسانو»خودکشی کرد!

۱۷ عکس  از سو سانو
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه هجدهم اردیبهشت 1388ساعت 9:29  توسط   | 

زن 46 ساله آمريکايي که در يک حادثه تيراندازي همه اعضاي صورت وي از جمله بيني و دهانش از بين رفته بود، در دسامبر سال 2008 به مدت 22 ساعت تحت جراحي پيوند اعضاي صورت قرار گرفت و روز گذشته نيز براي نخستين بار مقابل دوربين‌هاي خبري قرار گرفت.

به گزارش برنا، زن 46 ساله آمريکايي که در حادثه تيراندازي در سال 2004 تمامي اعضاي صورت وي به طرز فجيعي از بين رفته بودند، در دسامبر سال 2008 در کلينيکي در شهر «کليولند» در ايالت اوهايو به مدت 22 ساعت تحت عمل جراحي پيوند کامل اعضاي صورت قرار گرفت.

گروهي از بهترين جراحان پلاستيک آمريکا تيم پزشکان اين بيمار را تشکيل مي‌دادند. در اين عمل جراحي اين زن بيشتر قسمت‌هاي صورت از اعضاي صورت فردي که فوت شده بود، به صورت وي پيوند زده شد.

۹ عکس


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه هجدهم اردیبهشت 1388ساعت 9:25  توسط   | 

اولین هتل پرواز کننده در دنیا

+ نوشته شده در  جمعه هجدهم اردیبهشت 1388ساعت 9:21  توسط   | 

مدل لباس بهاری سفید

+ نوشته شده در  جمعه هجدهم اردیبهشت 1388ساعت 9:18  توسط   | 

ظاهر عجیب یك مرد پاكستانی

+ نوشته شده در  جمعه هجدهم اردیبهشت 1388ساعت 9:13  توسط   | 

زیباترین مدل های لباس مجلسی و مهمانی

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم اردیبهشت 1388ساعت 21:22  توسط   | 

اگر پوست بدن انسان را بکنیم…

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم اردیبهشت 1388ساعت 21:20  توسط   | 

عکس های فتوشاپی

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم اردیبهشت 1388ساعت 21:19  توسط   | 

فتوکاتور های طنز روز

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم اردیبهشت 1388ساعت 21:18  توسط   | 

عضلات صورت و شادابی چهره

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم اردیبهشت 1388ساعت 21:16  توسط   | 

مدل لباس

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم اردیبهشت 1388ساعت 21:14  توسط   | 

عروسی های قشقایی

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم اردیبهشت 1388ساعت 21:12  توسط   | 

مدل لباس عروس

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم اردیبهشت 1388ساعت 21:11  توسط   | 

عکس های واقعی دنیای مردگان در سیسیلی

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم اردیبهشت 1388ساعت 21:9  توسط   | 

کاریکاتور های ازدواج

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم اردیبهشت 1388ساعت 21:6  توسط   | 

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم اردیبهشت 1388ساعت 21:5  توسط   | 

بزرگترین و پیچیده ترین بزرگراههای دنیا...

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم اردیبهشت 1388ساعت 21:4  توسط   | 

"حنا" نخستین بز شبیه‌سازی‌شده ایران

+ نوشته شده در  سه شنبه یکم اردیبهشت 1388ساعت 21:3  توسط   | 

مطالب قدیمی‌تر